Oktobar 16, 2017.

Nasilje na internetu i govor mržnje čine da se mladi loše osjećaju

Uz timski rad i neformalno obrazovanje, učenici i učenice SMŠ „Bećo Bašić“ iz Plava proširili su svoja znanja i vještine tokom obuke za vršnjačke edukatore i edukatorke koja je organizovana u okviru projekta „Crna Gora bez mržnje“.

U podsticajnom okruženju, grupa mladih ljudi iz Plava, je dobila šansu da stekne kompentencije potrebne za efikasno prepoznavanje nasilja na internetu sa posebnim osvrtom na govor mržnje, te reagovanje na pomenute probleme.

Tokom dvodnevne obuke zahvaljujući kreativnosti i poštovanju drugih i tuđih ideja i mišljenja osmislili su poster, brošure, kao i akcije koje bi mogli u narednom periodu da sprovedu u svojoj zajednici kako bi uticali na smanjenje nasilja na internetu kao i prevenciji govora mržnje među svojim vršnjacima.

„Nasilje na internetu i govor mržnje čine da se mladi osjećaju loše i da stiču pogrešan utisak o sebi ili drugome“, samo je jedno od mišljenja koja su uglavnom saglasna oko toga da su ove dvije pojave prisutne kako i realnom tako i u virtuelnom svijetu.

Projekat „Crna Gora bez mržnje“ je prepoznat i finansiran od strane Direktorata za mlade – Ministarstva sporta kao relevantan za ostvarivanje Godišnjeg plana Nacionalne strategije za mlade za 2017. godinu i sprovodi ga NVO „35mm“ u saradnji sa Volonterskim klubom Gimnazije „Slobodan Škerović“ iz Podgorice. Smatramo da će pomenutim projektom partnerske organizacije doprinijeti edukaciji i osnaživanju mladih da pokažu inicijativu i prihvataju različitosti.

Obukom za vršnjačke edukatore/ke u Plavu, završen je ciklus seminara za srednjoškolce/ke u okviru projekta „Crna Gora bez mržnje“. Podsjećamo osim učenika i učenica Gimnazije „Slobodan Škerović“ i SSŠ „Ivan Uskoković“ iz Podgorice, projektom su znanje i vještine stekli i učenici i učenice SMŠ „Ivan Goran Kovačić“ iz Herceg Novog.

Kristina Ćetković
+382 67 788 118
[email protected]

angle-up